офіційний сайт
міської ради
та її виконавчих органів


Яndex
 
Біла Церква - офіційний сайт  / Про місто  / Новини та оголошення  / Актуально

Обговорення законопроекту «Про ринок земель»

03-08-2011

 

Питання про ринок земель є одним з найдискусійніших. Багато кого в Україні лякає залучення в обіг земель сільськогосподарського призначення Тому погляди на вирішення означеної проблеми різні: від формування виключно ринку оренди землі до зняття будь-яких обмежень на торгівлю землями сільськогосподарського призначення. Правда, більшість визнає необхідність і неминучість запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення та завершення земельної реформи, яку не можна затягувати, оскільки «тіньова» приватизація землі в країні вже досягла загрозливих форм.

Враховуючи складну ситуацію в країні, Верховною Радою України був розглянутий та оприлюднений законопроект «Про ринок земель», який може кардинально змiнити життя людей у селах. Хотілось би зазначити деякі моменти, які передбачені даним проектом до Вашого відома.

Відповідно до даного проекту набувати і відчужувати земельні ділянки та права оренди на них можуть громадяни та юридичні особині України, органи місцевого самоврядування держава в особі відповідних органів державної влади, а також іноземці. Набуватися і відчужуватися можуть земельні ділянки державної і комунальної власності (відповідного цільового призначення і способу використання у межах певної категорії земель), у тому числі разом з розташованими на них об'єктами, а крім того - земельні ділянки громадян і юридичних осіб, права на земельні частки (паї), права оренди на встановлений термін емфітевзис (право користування чужою землею для сільськогосподарських потреб) і суперфиций (право користування чужою землею для забудови). Набуватися і відчужуватися можуть і долі в праві спільної власності на землю.

Згідно цим проектом передбачено обмеження щодо набуття у власність земель сільськогосподарського призначення. Дані землі можуть набувати у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва по цивільно-правовим угодам лише громадяни України, фермерські господарства та державав особі державної спеціалізованої установи чи територіальні громади. Іноземні особи не можуть набувати у власність землі сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами.

За даним проектом земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, можуть бути відчужені шляхом укладання договору дарування лише на користь членів сім`ї фізичній особі, яка здійснює відчуження земельної ділянки та на користь держави або територіальної громади.

Також, даним проектом передбачені оновлені граничні максимальні площі земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, які можуть знаходитися у власності однієї особи. Їх площі залежать від різновиду природно-сільськогосподарської зони. У разі успадкування земельних ділянок ці норми можуть бути перевищені.

Ваші пропозиції щодо законопроекту «Про ринок земель» просимо надати до відділу з питань землекористування Білоцерківської міської ради (Торгова площа, 6 тел.5-56-91).

Начальник відділу з питань землекористування Білоцерківської міської ради            С.А. Ракарчук

Назад

© Білоцерківська міська рада, 2008. Розроблено фірмою "ІнтерСофт"