офіційний сайт
міської ради
та її виконавчих органів


Яndex
 
Біла Церква - офіційний сайт  / Про місто  / Новини та оголошення  / Актуально

Протокол засідання круглого столу з питання обговорення проекту рішення «Про визначення місць, вільних від продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів на території міста Біла Церква»

16-08-2011

 

 02. 08. 2011 року                                                                                                 м. Біла Церква

вул. Я. Мудрого,15

Мала зала

Час: 1200

Присутні:

            Головуючий на засіданні круглого столу  - заступник міського голови Джегур Геннадій Васильович.

 Секретар засідання круглого столу - Клочан Віктор Борисович.

Запрошені:

-         Ямковий Валерій Петрович - депутат міської ради VІ скликання, голова постійної комісії з питань ефективного управління об'єктами комунальної власності, торговельного та побутового обслуговування населення.

-         Музиченко Галина Миколаївна - депутат міської ради VІ скликання, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я.

-         Капінус Людмила Олександрівна - депутат міської ради VІ скликання, виконуючий обов'язки начальника дозвільного центру управління економіки міської ради.

-         Довгаль Раїса Василівна - начальник відділу з питань торгово - побутового обслуговування населення і громадського харчування міської ради.

-          Тихоступ Василь Петрович - завідуючий сектором з питань захисту прав споживачів відділу торгівлі міської ради.

-         Коваленко Юлія Олександрівна -  помічник депутата міської ради VІ скликання Кошеля І.С.

-         Шевченко Олександр Сергійович - заступник начальника відділу дільничних інспекторів Білоцерківського МВ МВС України  в Київській  області.

-         Пааль Наталія Яківна -  виконавчий  директор Бізнес інкубатору.

-         Протеєрей Мисаїл - настоятель Собору Хреста Спасителя.

-         Гончар Анатолій Анатолійович - голова молодіжної організації «Молода Еліта», представник руху «Твереза Біла Церква».

-         Шатунова Ольга Семенівна - голова громадської організації «Щаслива родина».

-         Шатунов Віктор Анатолійович - голова правління громадської організації «Центр мистецтв та духовної культури   «Образ».

-         Таланчук Костянтин Григорович -  представник православного батьківського  комітету.

 Порядок денний: 

         1. Про визначення місць, вільних від продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів на території міста Біла Церква.

         2.Про визначення місць, вільних від продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів з 22-00 до  10-00 на території міста Біла Церква.

       1. Про визначення місць, вільних від продажу пива(крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів на території міста Біла Церква.

Слухали:

Головуючого на засіданні круглого столу,  заступника міського голови

Джегура Г.В., який проінформував учасників круглого столу, що депутати міської ради розглядали  даний проект рішення  і повернули його на доопрацювання. Він наголосив, що на сьогодні ми повинні шукати баланс між інтересами громадян міста Біла Церква і  інтересами тих громадян, які займаються торгівлею таких напоїв, як пиво, горілка,  тютюнові вироби.

Тому було вирішено провести круглий стіл, на який запросили представників різних громадських організацій, контролюючих служб міста, депутатських профільних комісій, підприємців. Заступник міського голови запросив кожного висловити  з цього питання свою думку, щоб  прийти до спільного  знаменника.

    Виступили:

-          Ямковий Валерій Петрович - депутат міської ради VІ скликання, голова постійної комісії з питань ефективного управління об'єктами комунальної власності, торгівельного та побутового обслуговування населення, який повідомив учасників круглого столу, що його  по даному рішенню влаштовує все, крім п.2  цього рішення.

-         Капінус Людмила Олександрівна - депутат міської ради VІ скликання, виконуюча обов'язки начальника дозвільного центру управління економіки міської ради проінформувала присутніх круглого столу про діюче законодавство  України щодо продажу вказаної  підакцизної групи продовольчих товарів і висловила своє бачення  з приводу  торгівлі такими напоями, як пиво та горілка поблизу навчальних та медичних  закладів. Наголосила, що на сьогодні  трапляються випадки торгівлі  такими напоями в кіосках, які розташовані в місцях прибудинкових територій, біля шкільних закладів, мають  місце випадки торгівлі спиртними напоями таксистами.

-         Шевченко Олександр Сергійович - заступник начальника відділу дільничних інспекторів Білоцерківського МВ МВС України Київської області, який спростував  інформацію по торгівлі спиртними напоями таксистами, адже таких звернень до міліції з названими порушеннями  на сьогодні немає.

-         Коваленко Юлія Олександрівна -  помічник депутата міської ради VІ скликання Кошеля І.С. проінформувала учасників круглого столу, що на сьогодні згідно  діючого чинного законодавства України, органи місцевого самоврядування мають право встановлювати вільні місця торгівлі такими напоями, як пиво, та не мають прав встановлювати часи торгівлі, втручатись в їх господарську  діяльність.

-         Гончар Анатолій Анатолійович - голова молодіжної організації «Молода Еліта», представник руху «Твереза Біла Церква» проінформував учасників круглого столу,  про те, що їх організацією з приводу піднятого питання на засіданні круглого столу було  розроблено анкету опитування .

Відповідно до питань даної анкети  за годину до засідання круглого столу було опитано 300 мешканців нашого міста. Результати даного опитування були доведені до присутніх  на засідання  круглого столу.

-         Головуючий на засіданні круглого столу  - заступник міського голови Джегур Геннадій Васильович  висловив свою думку, що підприємці нашого міста це платники податків, вони створюють робочі місця, а з іншого боку ми всі повинні турбуватись про здорове покоління, тому на засіданні круглого столу сьогодні необхідно винести питання розгляду самої відстані з продажу алкогольних напоїв, а саме від таких закладів, як школи, дитячі та спортивні майданчики, навчальні та освітньо - виховні заклади, заклади охорони здоров'я, заклади культури та спорту, гуртожитки, сквери, парки, пляжі, бібліотеки, ігротеки, інтернет-кафе, комп'ютерні клуби, інтерактивні клуби, інші заклади, що надають комп'ютерні послуги Інтернет, кінотеатри, зупинки громадського транспорту та 50-ти метрова зона навколо зазначених об'єктів.

-         Шевченко Олександр Сергійович - заступник начальника відділу дільничних інспекторів Білоцерківського МВ МВС України Київської області  висловив свою думку про те,  що він особисто проти такої відстані з продажу алкогольних напоїв, як 100 чи 300 м.,  адже є адміністративна відповідальність самих продавців за продаж алкоголю та тютюну, а саме-неповнолітнім дітям. Тому, хто порушує правила торгівлі вказаною продукцією нехай несуть відповідальність відповідно чинного законодавства України. Проти  визначеної  відстані 50 м. від шкіл, закладів культури,  медичних закладів він не заперечив.

-         Шатунов Віктор Анатолійович - голова правління громадської організації «Центр мистецтв та духовної культури «Образ» висловив  своє бачення з приводу даного питання і ним було запропоновано створити при міській раді постійну комісію по контролю за торгівлею алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на що йому було повідомлено начальником відділу торгово- побутового обслуговування населення і громадського харчуваня міської ради,  що на сьогодні така комісія створена, головою комісії є - Ямковий Валерій Петрович - депутат міської ради VІ скликання,  він голова постійної комісії з питань ефективного управління об'єктами комунальної власності, торгівельного та побутового обслуговування населення, крім того систематично спільно з відділами та управліннями міської ради та її виконавчого комітету  проводяться  рейдові перевірки по виявленню фактів порушень правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

-          Протеєрей Мисаїл настоятель Собору Хреста Спасителя висловив свою думку, що він за те, щоб обмежити продаж алкогольних напоїв.

Ухвалили:

-         Учасникам круглого столу проголосувати за визначення  відстані з продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, а саме а саме від таких закладів, як школи, дитячі та спортивні майданчики, навчальні та освітньо - виховні заклади, заклади охорони здоров'я, заклади культури та спорту, гуртожитки, сквери, парки, пляжі, бібліотеки, ігротеки, інтернет-кафе, комп'ютерні клуби, інтерактивні клуби, інші заклади, що надають комп'ютерні послуги Інтернет, кінотеатри, зупинки громадського транспорту та 50-ти метрова зона навколо зазначених об'єктів.

Проголосували:

            відстань - 500 м                                      

-         За  - 5 осіб.

-         Проти  - 9 осіб.

-         Утримались - 1 особа.

 

            відстань - 50 м

-         За - 9 осіб.

-         Проти - 5 осіб.

-         Утримались - 1 особа.

 

2. Про визначення місць, вільних від продажу пива(крім безалкогольного),алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів з 22-00 до

 10-00 на території міста Біла Церква.                                                                                                 

Слухали :

            Головуючого круглого столу - заступника міського голови Джегура Г.В., який з приводу даного питання запропонував його довивчити та  досконало розглянути його з юридичної точки зору.

Ухвалили:

2. Про визначення місць, вільних від продажу пива(крім  безалкогольного),алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів з 22-00 до

 10-00 на території міста Біла Церква., проголосувати за пропозицію головуючого круглого столу - заступника міського голови Джегура Г.В, а саме - питання довивчити даного питання  та  досконало розглянути його з юридичної точки зору.

Проголосували - одноголосно.

 

Головуючий  засідання круглого столу                                             Г.В. Джегур

 За секретаря                                                                                                В.Б. Клочан

 ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК до проекту рішення міської ради «Про визначення місць, вільних від продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, тютюнових виробів на території міста Біла Церква»

Назад

© Білоцерківська міська рада, 2008. Розроблено фірмою "ІнтерСофт"