офіційний сайт
міської ради
та її виконавчих органів


Яndex
 
Біла Церква - офіційний сайт  / Про місто  / Новини та оголошення  / Актуально

Правозахисна діяльність органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей

03-11-2011

 

Відповідно до вимог наказу Генерального прокурора України № 3/1 «Про особливості правозахисної діяльності органів прокуратури щодо захисту прав і свобод дітей» захист прав і свобод дітей, гарантованих Конституцією та законами України, профілактика правопорушень і бездоглядності, координація діяльності по боротьбі зі злочинністю у підлітковому середовищі є одним із пріоритетних напрямів правозахисної діяльності органів прокуратури, у зв’язку з чим прокуратурою міста завжди приділяється значна увага та постійно проводяться відповідні перевірки дотримання вимог законодавства в даній сфері.

За результатом вказаних перевірок прокуратурою міста виявляються порушення прав неповнолітніх, в тому числі й кримінально карні. На усунення виявлених порушень прокуратурою міста вносяться відповідні акти прокурорського реагування.

На жаль, у сучасному суспільстві часто зустрічаються факти невиконання батьками покладених на них обов’язків щодо виховання дітей, тим самим порушується їх подальше становлення та розвиток, що сприяє зростанню злочинності, наркоманії та алкоголізму серед неповнолітніх.

Так, в ході однієї із перевірок виявлено факт невиконання громадянкою Н. обов’язків по догляду за дітьми, що спричинило тяжкі наслідки. В порушення вимог законодавства, Н. будучи матір'ю двох малолітніх дітей зловживала алкогольними напоями, не дбала про здоров'я дітей, їх духовний та моральний розвиток, матеріальний стан, діти голодували.

На час обстеження діти виявляли ознаки відставання в психологічному розвитку в порівнянні з віковими стандартами, що пов’язане з відсутністю позитивного впливу з боку матері на подальший розвиток їх психічних процесів на формування у них пізнавальних інтересів. Вищевикладене за своєю сукупністю сприяло суттєвій затримці емоційного та психічного розвитку.

За вказаним фактом прокуратурою міста порушено кримінальну справу. Громадянку Н. притягнуто до кримінальної відповідальності та позбавлено батьківських прав щодо її малолітніх дітей.

Протягом минулого року прокуратурою міста Біла Церква було порушено три аналогічні кримінальні справи за фактами злісного невиконання встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки.

Як бачимо, більшість злочинів цієї категорії вчиняються батьками, які зловживають алкогольними напоями або вживають наркотичні речовини, внаслідок чого страждають в першу чергу діти, зростає кількість злочинів серед неповнолітніх, ставиться під загрозу майбутній розвиток суспільства.

Поряд із цим, упродовж перших чотирьох місяців 2011 року спостерігався ріст злочинності серед неповнолітніх на 18 % в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. З даного приводу прокуратурою міста проведено перевірку та за її результатами внесено подання начальнику управління освіти Білоцерківської міської ради.

По результатах розгляду подання прокурора, двох заступників директорів шкіл по виховній роботі притягнено до дисциплінарної відповідальності - оголошено догани.

Проте, станом на серпень 2011 спостерігається зменшення кількості злочинів на 42% в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, разом з цим зменшилась кількість учнів шкіл, що вчинили злочини на 25 %.

Прокуратурою міста протягом поточного періоду 2011 року виявлялись і інші порушення прав неповнолітніх. За результатами проведених перевірок, прокуратурою міста внесено 19 актів реагування, за результатом розгляду яких 10 посадових осіб притягнуто до відповідальності. Також відшкодовано коштів на суму понад 600 тис. грн.

Захист прав дітей і надалі перебуватиме під пильним наглядом прокуратури міста. Про виявлені факти порушення прав дітей інформуйте прокуратуру міста за тел. 5-31-50.

Заступник прокурора міста Біла Церква    Агудалічев О.О.

Назад

© Білоцерківська міська рада, 2008. Розроблено фірмою "ІнтерСофт"