офіційний сайт
міської ради
та її виконавчих органів


Яndex
 
Біла Церква - офіційний сайт  / Управління та відділи  / Відділ у справах сім’ї та молоді

Відділ у справах сім’ї та молоді

Білоцерківської міської ради

Відділ створено в лютому 1995 року

Адреса:09100, м Біла Церква б-р 50 річчя Перемоги 86

тел. 6-25-36, тел./факс 6-67-31

Email: viddilmolodi@mail.ru 

Відділ у справах молоді : 6-67-31

Відділ у справах сім'ї, жінок, охорони материнства і дитинства: 6-67-31

Фінансово-господарський відділ : 6 -66-34

Режим роботи :

9.00-18.00 год (в п’ятницю 16.45год)Перерва - 13.00 -13.45

Начальник відділу - Литвинчук Олександр Данилович

Заступник начальника відділу, начальник відділу у справах молоді - Кісіна Олена Володимирівна

Заступник начальника відділу, начальник відділу у справах сім’ї, жінок, охорони материнства та дитинства –Степашкіна Валентина Володимирівна

Начальник фінансово-господарського відділу ,головний бухгалтер – Солохненко Світлана Борисівна

Головний спеціаліст фінансово-господарського відділу -Черненко Лариса Анатоліївна

Головний спеціаліст відділу сім’ї, жінок, охорони материнства та дитинства -Васильонок Юлія Сергіївна

Спеціаліст 1 категорії відділу у справах молоді – Чабак Аліна Олегівна

Відділ є самостійним структурним підрозділом Білоцерківської міської ради, основним завданням якого є реалізація державної політики з питань сім’ї, жінок, молоді та дітей, охорони материнства і дитинства, створення сприятливих умов для фізичного, інтелектуального і духовного розвитку зазначених категорій, забезпечення рівних прав і можливостей.

Основні напрями роботи з молоддю в місті:

*Створення в місті відповідних умов для корисної зайнятості молоді, підтримка молодіжних ініціатив та організованих форм дозвілля.

Щороку проводиться до 30 великих загальноміських молодіжних заходів, якими охоплюється понад 30 тис. молодих людей. Вони відкриті для всіх категорій молоді.

*Впровадження в місті молодіжного житлового кредитування

Починаючи з 2002 року в місті впроваджується Програми молодіжного житлового кредитування . За час дії Програм біло церківці отримали 78 кредитів (34 – пільгові довготермінові кредити , 44- банківські кредити з частковою компенсацією державної відсоткової ставки ).

*Реалізація заходів щодо підтримки сім’ї.

Результатом позитивних змін в соціальній політиці міста, на сьогодні ,в певній мірі можна вважати запроваджену Програму підтримки сім’ї, спрямовану на :

- підтримку білоцерківської сім’ї при народженні дитини ( матеріальна допомога у вигляді товарів дитячого асортименту надається сім’ям, в яких народжуються трійні, двійні, друга та наступна дитина);

- фінансову підтримку сімей в кризі, які перебувають під супроводом міського Центру соціальних служб для сім’дітей та молоді (щорічно для надання матеріальної допомоги кризовим сім’ям з міського бюджету виділяються кошти в сумі 54 тис. грн.)

* Профілактика наркоманії та Сніду в молодіжному середовищі Здійснюється через:

- службу роботи з ін’єкційними споживачами наркотиків та членами їх сімей Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

- інформаційно –просвітницьку діяльність;

- співпрацю з центрами соціальної реабілітації наркозалежної молоді, з благодійними фондами.

* Системна робота по підтримці обдарованої молоді та стимулювання її громадської активності

- кращим студентам вищих навчальних закладів 1-1У рівня акредитації міста щорічно присуджуються 20 іменних стипендій міського голови,

- протягом 16 років присуджується молодіжна літературно-мистецька премія (35 лауреатів, яка з 2005 року носить видатного діяча мистецтв М.С.Вінграновського,

- для підтримки та стимулювання активної участі молоді в житті міста рішенням 33 сесії міської ради У скликання від 30.05.08р започатковано премію Білоцерківської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування, яка присуджуватиметься до Дня самоврядування в Україні.

*Організація роботи зі шкільною молоддю за місцем проживання в позашкільний та поза навчальний час . 

Відділу у справах сім’ї та молоді на території міста підпорядковуються три позашкільні навчальні заклади ( 1- комплексний ,2- технічного напряму).

- Комплексний позашкільний заклад центр дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання «Дивосвіт» об’єднує 8 підліткових клубів - 25 гуртків(біля 800чоловік), 12 творчих об’єднань ( до 200 дітей). Загалом до клубної роботи залучено близько 1700 юних мешканців міста .

- В будинку юних техніків «Прометей» працює 50 гуртків ( біля 700 дітей та підлітків ,серед яких 2 кандидати в майстри спорту з радіоборства). В 2001 році тут збудована єдина в Київській області дитяча астрофізична обсерваторія. З 2004 року є доступ до Всесвітньої мережі Інтернет.

- В 4 гуртках авіамодельного спорту ( кордові , вільнолітаючі та радіокеровані моделі) та в одному радіо гуртку Клубу «Юних техніків «Аврора» набувають навиків роботи з новітніми матеріалами та технологіями, удосконалюють свою майстерність понад 100 вихованців. За роки існування закладу на його рахунку 4 чемпіони світу , 1 віце-чяемпілон Європи серед юнаків , 14 майстрів спорту, 51 кандидат у майстри спорту)

*Надання соціальних послуг сім ’ям, дітям та молоді, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Здійснюється через спеціалізовані соціальні служби міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

СЛУЖБА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ СІМЕЙ

СЛУЖБА РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ

СЛУЖБА СУПРОВОДУ СІМЕЙНИХ ФОРМ ВИХОВАННЯ

КЛУБ ВЗАЄМОПІДТРИМКИ БАТЬКІВ

МОБІЛЬНИЙ КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ПУНКТ

СЛУЖБА СУПРОВОДУ МОЛОДІ, ЯКА ПЕРЕБУВАЄ У МІСЦЯХ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ АБО ПОВЕРНУЛАСЯ З НИХ

СЛУЖБА РОБОТИ З ІН’ЄКЦІЙНИМИ СПОЖИВАЧАМИ НАРКОТИКІВ

СЛУЖБА ВТОРИННОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

КЛУБ СПІЛКУВАННЯ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ „ВОЛДІС”

СТУДЕНТСЬКІ СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ

ШКОЛА ВОЛОНТЕРІВ

Щорічно за послугами до центру звертається понад 1,5 тис. сімей, дітей та молоді

*Співпраця з дитячими ,молодіжними громадськими організаціями. Сприяння розвитку в місті волонтерського руху.

-25 молодіжних та дитячих громадських організацій легалізовано в місті Біла Церква в установленому порядку (понад 5 тис. молодих людей)Співробітництво з молодіжними організаціями, студентським активом здійснюється через координаційну раду молодіжних та дитячих громадських організацій та міську студентську раду.

- Щороку ,починаючи з 1999 року , відділ проводить конкурс програм та проектів молодіжних та дитячих громадських організацій , що сприяють соціальному становленню і розвитку молоді ,реалізації її суспільно корисних ініціатив. Переможці конкурсу отримують кошти з міського бюджету на реалізацію своїх програм.

- Одним із спеціалізованих формувань Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є школа молодих волонтерів до складу якої входять біля 20 осіб з числа учнівської та студентської молоді.

*Здійснення координаційної роботи по оздоровленню дітей міста.

- В Білій Церкві проживає понад 25418 дітей шкільного віку ,тому питання забезпечення організації раціонального відпочинку та оздоровлення дітей , їх змістовного дозвілля поліпшення матеріально-технічної бази міських дитячих оздоровчих закладів постійно перебувають в полі зору виконавчого комітету та міської ради загалом і відділу зокрема.

- Затверджена Програма відпочинку та оздоровлення дітей , реалізація якої дала змогу оздоровити протягом 2008 року понад 17 тис. юних білоцерківчан.

- Задля розв’язання перспективного розвитку, створення умов для організації повноцінного відпочинку та оздоровлення в екологічно чистій зоні, реалізується Програма перспективного розвитку дитячого оздоровчого табору «Лісова казка»

- Престижним та якісним є оздоровлення в Міжнародному дитячому центрі «Артек» та в «Українському дитячому центрі «Молода гвардія»

© Білоцерківська міська рада, 2008. Розроблено фірмою "ІнтерСофт"