Зустріч з депутатами Верховної Ради України

27-10-2011

27 жовтня в м.Біла Церква відбулася зустріч депутатів Верховної Ради України - першого заступника голови Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів П.Цибенка та голови підкомітету з питань соціального захисту населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи В.Олійника з білоцерківцями – представниками громадських організацій, які опікуються «чорнобильцями», «афганцями», ветеранами Великої Вітчизняної війни щодо розгляду питань соціального захисту пільгових категорій населення.

В ході зустрічі міський голова В.Савчук наголосив, що питання соціального захисту пільгових категорій населення є актуальним для Білої Церкви, оскільки місто належить до ІV зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи і в ньому проживає велика кількість білоцерківців –ліквідаторів, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, воїнів –інтернаціоналістів та ветеранів Великої Вітчизняної війни. Тому роз’яснення ситуації, яка склалася навколо ряду Законів України, що регулюють функціонування статусу даних категорій, є необхідним.

На зустрічі депутати Верховної Ради України - перший заступник голови Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів П.Цибенко та голова підкомітету з питань соціального захисту населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи В.Олійник поінформували присутніх про свою діяльність в профільних Комітетах Верховної Ради України, акцентували увагу на проектах нормативно-правових актів, які виносяться на розгляд сесії Верховної Ради України, що стосуються даних категорій населення та зупинилися на змінах, які можуть буди внесені до них.

На зустрічі присутніми були підняті питання щодо збереження в м.Біла Церква статусу ІV зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, перевезення пільгових категорій білоцерківців автотранспортними маршрутами загального користування, виплат пенсійних нарахувань, збереження пільг для тих категорій населення,які є ліквідаторами та потерпілими від аварії на ЧАЕС, воїнами – інтернаціоналістами, ветеранами війни та праці, дітьми війни та ін. З приводу піднятих питань депутати Верховної Ради України дали відповіді.

Підводячи підсумки зустрічі, міський голова В.Савчук звернувся з пропозицією до депутатів Верховної Ради України передати до відповідних Комітетів Верховної Ради України звернення депутатів міської ради та білоцерківців з проханням розглянути питання щодо збереження м.Біла Церква статусу ІV зони радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, за необхідності документи з відповідним обґрунтуванням будуть надані. Також міський голова висловив прохання розглянути на засіданнях сесій Верховної Ради України можливість виділення коштів для адресної допомоги пільговим категоріям населення з метою компенсації за проїзд в автотранспорті загального користування та в подальшому, у разі підписання спільних угод про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та громадськими організаціями даних спрямувань, враховувати пропозиції членів громадських організацій місцевих рівнів.

В зустрічі взяли участь депутати міської ради М.Бондаренко, О.Кучер (фракція ВО «Батьківщина»), Л.Дригало, В.Ямковий (фракція «Народна партія»), заступник міського голови М.Антонюк, начальник управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква В.Дебольська, в.о. начальника управління соціального захисту населення міської ради Г.Мельніченко, представники міських ЗМІ.