Нарада членів координаційної ради з питань вивчення впливу наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на населення міста та стан довкілля

18-11-2011

18 листопада в м.Біла Церква відбулася нарада членів координаційної ради з питань вивчення впливу наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на населення міста та стан довкілля, яку провів міський голова В.Савчук.

В ході засідання міський голова наголосив, що в місті проживає 162 тис.262 білоцерківця, які мають статус особи, постраждалої від Чорнобильської катастрофи. Серед них: учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорії -3 тис.155 осіб, евакуйовані із зони відчуження – 1тис.089 осіб, потерпілі діти -27тис.514 , потерпілі ІІІ та ІV категорій – 126тис. 650 осіб. На виконання чинного законодавства щодо виконання «чорнобильських» програм управлінням соціального захисту населення міської ради щомісячно здійснюються виплати в сумі 3млн. 616 тис. 737грн. Щоб забезпечити і в подальшому виконання законодавства України щодо соціального захисту даних категорій населення потрібна підтримка держави. У разі зняття з м. Біла Церква статусу ІV зони посиленого радіекологічного контролю постраждалі білоцерківці не будуть соціально захищені.

З метою збереження місту даного статусу міською владою була організована та проведена ґрунтовна робота щодо аналізу показників здоров’я населення Білої Церкви, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС за 25 років та екологічного стану міста.

Відповідне звернення депутатів міської ради, дані документи з аналізом та висновками, які підтверджують значний ріст захворюваності населення Білої Церкви, яка пов’язана із наслідками аварії на Чорнобильській АЕС та проживанням на забрудненій території, будуть направлені до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України для врахування при розгляді питання щодо можливого зняття ІV зони посиленого радіекологічного контролю.

Присутніх на засіданні було поінформовано про підсумки роботи координаційної ради з питань вивчення впливу наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на населення міста та стан довкілля щодо стану здоров’я населення та екологічних показників м.Біла Церква. Також на засіданні були висловлені пропозиції щодо внесення змін у законодавчі акти у разі виключення м. Біла Церква з переліку населених пунктів, віднесених до зони посиленого радіоекологічного контролю. Дані пропозиції передбачають залишити без змін пільги та компенсації, які виплачуються тим особам, які мали статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи та з метою конкретизації замінити слова в ряді нормативно-правових актів «які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на слова - «які мають право на пільги, передбачені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

В заході взяли участь секретар міської ради О.Олійник, заступник міського голови М.Антонюк, начальник управління охорони здоров’я міської ради В.Рогов, головний лікар Білоцерківської міської санітарно–епідеміологічної станції А. Добрянський, начальник управління соціального захисту населення міської ради Г.Мельніченко, начальник відділу охорони навколишнього природного середовища міської ради Т.Гапонова, головний лікар міської лікарні №1- Г.Яценко, заступник головного лікаря міської лікарні №2 М.Ільченко, голова Білоцерківської міської громадської організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна» Т.Копачевська, голова Білоцерківської громадської організації інвалідів- ліквідаторів Чорнобиля М.Іванов, голова Білоцерківської міської громадської організації «Ветерани Чорнобиля» М.Гаган, представники міських ЗМІ та ін.