Прес-конференція міського голови

12-01-2010

11 січня міський голова Білої Церкви В. Савчук провів традиційну прес-конференцію для представників міських засобів масової інформації.

В ході прес-конференції міський голова поінформував, що виконавчий комітет міської ради 11.01.2010р. отримав лист від голови окружної виборчої комісії територіального виборчого округу №91 В.Підгайної, в якому зазначається, що окружна виборча комісії в односторонньому порядку розриває акт прийому-передачі приміщення за адресою м.Біла Церква, Торгова площа,6 , яке було надано для розміщення та роботи окружній виборчій комісії. Підставою для розриву акту було названо те, що орендодавцем, тобто виконавчим комітетом, не були надані документи, які підтверджують право власності на об’єкт оренди. Також голова окружної виборчої комісії зазначає, ніби приміщення не відповідає вимогам Постанови ЦВК № 246 від 02.11. 2009р.

Тому, як стало відомо міському голові окружна виборча комісія територіального виборчого округу №91 без попереджень перемістилася в приміщення ПК НВП «Білоцерків МАЗ».

Коментуючи вищезазначене міський голова В.Савчук зазначив, що надання даного документу не є проблемою і було б виконане протягом одного дня, оскільки дане приміщення знаходиться в комунальній власності.

Голова окружної виборчої комісії даючи оцінку приміщення щодо санітарного стану, пожежної безпеки, енергозабезпечення вказує недостовірну інформацію, перевищуючи службові повноваження, оскільки всі служби, які перевіряють зазначені вимоги надали дозвіл на використання приміщення.

Перед наданням в оренду приміщення на Торговій площі,6 міською владою було підготовлено приміщення.Окружна виборча комісія була в повній мірі забезпечена 5 телефонними лініями, оргтехнікою з підключенням до мережі Інтернет та ін.

Крім того, міською владою було передбачено приміщення (читальний зал Централізованої бібліотечної системи, який знаходиться поруч) для перебування представників дільничних комісій, які згідно графіка мають здавати бюлетені після проведення голосування, до окружної виборчої комісії.

Як зазначив міський голова В. Савчук, після самочинного прийняття рішення окружною виборчою комісією про переїзд, немає гарантії, що в приміщенні ПК НВП «БілоцерківМАЗ» бюлетені будуть збережені, не відбудеться несанкціонованого підключення до серверної лінії із даними та будуть забезпечені умови для повноцінної роботи комісії, оскільки дане приміщення навіть не перевірялося відповідними службами на умови функціонування і не має дозвільних документів.

Оскільки часу до проведення виборів залишилось мало, міською владою терміново було проведено нараду за участю служб, які надають дозволи на експлуатацію приміщення, з метою вирішення проблеми та можливості приведення приміщення до норм, які б надали можливість ефективного проведення виборчого процесу в місті і збереження бюлетенів та інформації.

В ході прес-конференції міський голова також поінформував про долю будинку, що будується по вул..Червонофлотській,121, в якому мали отримати 78 квартир білоцерківці, що є військовослужбовцями, звільненими у запас, які перебувають на квартирному обліку при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради.

Так, даний будинок мав бути зданим в експлуатацію приватним підприємством, яке його будує, до початку 2010 року. Але після перевірки міською комісією було виявлено, що частина квартир зовсім не готові до експлуатації, а ті, в яких відповідні роботи проведені, мають значні проблеми.

Тому, міською владою було прийнято рішення написати листи до Київської обласної адміністрації, міністерств України, які опікуються даним питанням та до підприємств, що здійснювали іпотечне кредитування будівництва, в яких висловлена пропозиція направити спеціальну комісію для вивчення даного питання, розгляду напрямків використання наданих коштів із державного бюджету для будівництва та надання оцінки діяльності приватного підприємства, яке здійснює будівництво даного об’єкта.

На прес-конференції міський голова дав відповіді на поставлені питання журналістів.